swiss

Swiss Steel s.r.o.

Současná klientela čítá více jak 2 500 odběratelů v širokém spektru strojírenství a zejména potom dodavatelů komponentů pro automobilový průmysl.
Počátkem roku 2003 došlo ke kapitálovému propojení skupiny G+S se společností Schmolz + Bickenbach KG se sídlem v Düsseldorfu, která kromě svých obchodních aktivit v oblasti prodeje hutních materiálů ve více jak 14 zemích Evropy vlastní kapitálové podíly švýcarského výrobce oceli SWISS STEEL s výrobou téměř 1 mil. tun oceli. SWISS STEEL produkuje široké spektrum ušlechtilých konstrukčních ocelí včetně světoznámé značky vysokopevnostní automatové oceli známé pod chráněným názvem ETG. Společnost SWISS STEEL s.r.o. je výhradním zástupcem této značky pro český a slovenský trh. V roce 2020 dochází k úpravě akcionářských podílů a změně jména skupiny na SWISS STEEL Group.

Další akvizicí SWISS STEEL Group (ještě pod jménem S+B)představuje majetkové převzetí veškeré výroby nástrojových, rychlořezných, nerezových a speciálních ocelí od koncernu Thyssen Krupp v letech 2004 a 2005. Jedná se o výrobní závody v Siegenu a Hagenu pod názvem EdelstahlwerkeSüdwestfalenGmbH (EWS) a výrobního závodu ve Wittenu a Krefeldu pod názvem EdelstahlWitten – KrefeldGmbH (EWK), sjednoceny pod názvem DEUTSCHEN EDELSTAHLWERKE GmbH ,jejichž celková roční výrobní kapacita představuje dalších ca 1,2 mil. tun jakostních ocelí.

Skupina SWISS STEEL Group, ve které je společnost SWISS STEEL s.r.o. začleněna jako distributor pro český a slovenský trh se tak stává významným světovým hráčem s vlastní výrobní základnou - 2,5 mil. tun oceli, celkovým počtem zaměstnanců téměř 10.000 a ročním obratem převyšujícím částku 3 mld. eur.image007

V letech 2020-2022 firma realizuje projekt „Vzdělávání zaměstnanců II.", z operačního programu Zaměstnanost. Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.